De gemeente neemt samen met de rijksoverheid, provincie en gemeente Den Haag een aantal maatregelen die de bereikbaarheid met openbaar vervoer en fiets moeten verbeteren. Het gaat om maatregelen die samen hangen met de bouw van zo’n 20.000 woningen op de Haagse Binckhorst, direct naast Voorburg West en Voorburg Noord.
De maatregelen kosten 137,7 miljoen euro. De gemeente betaalt er 3 miljoen euro aan mee. De werken moeten in 2025 klaar zijn. Het gaat om zogenoemde ‘no regret’ maatregelen: activiteiten voor de korte termijn die andere ontwikkelingen in de toekomst niet frustreren.
In een brief aan de gemeenteraad noemt wethouder Astrid van Eekelen de volgende zaken:
– Aanleg van een vrije busbaan langs de Binckhorstlaan tussen Mercuriusweg en Zonweg waardoor de bussen 26 en 28 die Station Voorburg aandoen, sneller door kunnen rijden,
– Een betere afstelling van verkeerslichten op de Binckhorst ten behoeve van openbaar vervoer en fietsverkeer,
– Verbetering van de fietsenstallingen bij de stations Laan van Nieuw Oost Indië in Voorburg,
– Verbetering van de voorzieningen bij de stations Laan van Nieuw Oost Indië in Voorburg,
– Aanleg ontbrekende schakels in fietsverbindingen. Zo komt er een nieuwe fietsverbinding vanaf de Binckhorstlaan naar de Van Alphenstraat en station Laan van Nieuw Oost Indië, inclusief een viaduct over het spoor (over de Utrechtsebaan ligt er al een viaduct). Dat fietspad wordt later ook doorgetrokken via de Nicolaas Beetslaan naar de Schipholboog dan wel Populierendreef, inclusief een tunnel of viaduct bij de RandstadRail. Er komt ook een nieuwe fietsverbinding tussen Den Haag, via de Hoekweg en de ‘Kippenbrug’ bij Drievliet naar Ypenburg. Het ‘knelpunt’ Kippenbrug moet daartoe worden opgeheven,
– Maatregelen ten gerieve van voetgangers in de Binckhorst,
– Experimenten met deel- en automatisch vervoer.
Volgens Van Eekelen haakt Leidschendam-Voorburg aan omdat de activiteiten ten goede komen aan de bereikbaarheid, het versterken van het Station Voorburg en de werkgelegenheid in de gemeente. Binnen twee jaar wordt beslist over een nieuwe railverbinding tussen Den Haag Centraal en Voorburg, via de Lekstraat, Binckhorstlaan, Maanweg of Prinses Mariannelaan.




