Nieuws
Opbouw Fonteinkerk mag van gemeenteraad

De gemeenteraad is unaniem akkoord gegaan met de ombouw van de Fonteinkerk aan de Fonteynenburghlaan in Voorburg tot achttien appartementen. Daartoe komen er drie ‘glazen’ verdiepingen bovenop de kerk. Daarbij blijven de karakteristieke torens behouden.

Grootste discussiepunt in de gemeenteraad vormde het ontbreken van sociale woningen in het project. Formeel moet bij nieuwbouw van woningen 30 procent in de sociale sector vallen.

Verantwoordelijk wethouder Jan-Willem Rouwendal gaf aan dat de ontwikkelaar succesvol had aangetoond dat het opnemen van sociale woningen in het project, het plan onhaalbaar zou maken. De berekeningen zijn ook door de planeconoom van de gemeente gecontroleerd. Bovendien hadden woningcorporaties, die over sociale woningen gaan, geen belangstelling in deelname in het project.

Zonder de sociale woningen moet de ontwikkelaar wel een bedrag storten in een sociaal vereveningsfonds (24.000 tot 65.000 euro per niet gerealiseerde sociale woning). Met het geld in dat fonds wordt sociale woningbouw elders in de gemeente gestimuleerd, aldus Rouwendal.

Het binnenstuk van het huidige kerkgebouw wordt omgebouwd tot appartementen waarbij de huidige kerkdeur, de toegang tot het hele complex wordt. De dichte zijmuren van de huidige kerk worden omgezet in wanden met ramen.

Op de begane grond komen twee appartementen; op de eerste en tweede verdieping telkens drie, op de derde en vierde bouwlaag telkens vier en op de vijfde etage twee. De appartementen krijgen een oppervlakte van 88 tot 230 vierkante meter.

Het gebouw naast de kerk wordt gesloopt om plaats te maken voor 24 parkeerplaatsen ten behoeve van bewoners en bezoekers. Waar die parkeerplaats exact komt is nog onderwerp van gesprek. Daarbij spelen het eventueel moeten kappen van bomen en de nabijheid van de groene strook langs de Vliet een rol.

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com