Nieuws
Miljoenen extra voor beveiliging computersystemen

De gemeente investeert de komende twee jaar zo’n 2,5 miljoen euro extra in de beveiliging van de computersystemen. Het geld wordt gestoken in software en de cloud. De gemeente gaat ook werken met beveiligde toegangssystemen.

Dat heeft Robert van der Poel namens de gemeente aan gemeenteraadsleden bericht. Enkele jaren geleden bleek uit onderzoek dat het niet best gesteld was met de computersystemen van de gemeente.

Cybercrime en digitale sabotage vormen steeds grotere bedreigingen, aldus Van der Poel. Om daaraan het hoofd te bieden volgt de gemeente adviezen van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) neergelegd in Baseline informatiebeveiliging overheid.

De gemeente werkt nu nog samen met de gemeente Westland inzake de beveiliging. Dat contract loopt nog tot 2022. Daarna wordt de samenwerking niet voortgezet. Leidschendam-Voorburg wil de informatietechnologie anders geen inrichten en ondersteunen. Deels wordt dat uitbesteed.

Door de coronacrisis is het gebruik van informatietechnologie gestegen. Er wordt anders gewerkt (van huis uit) en er zijn andere informatiestromen ontstaan. Dat alles vraagt ook om een versnelling van de beveiliging, inclusief verbindingen die gebruikt worden.

 

 

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com