Treinreizigers, reizigersvervoerders en goederenvervoerders ondervinden vanaf vanmorgen vroeg tot en met zaterdag 1 mei mogelijk zeer veel overlast vanwege acties van vakbond FNV Spoor. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. De vakbond voert acties, omdat er nog geen akkoord is bereikt met ProRail over een nieuwe CAO. CNV Vakmensen en VHS Railprofessionals gingen eerder wel akkoord met het voorstel van ProRail.
FNV Spoor heeft laten weten dat er gebruik zal worden gemaakt van het recht tot actievoeren om hun eisen kracht bij te zetten. Vandaag zijn er acties in Utrecht en Amsterdam. Dit zijn acties die veel impact hebben op het treinverkeer, ook in de regio Den Haag. FNV Spoor wil in de vroege ochtend actie voeren. Na 10.00 uur zou de treinenloop weer normaal moeten zijn.
Voor morgen staan onder andere acties in Den Haag en Rotterdam gepland. Ook daarvan zullen treinreizigers, reizigersvervoerders en goederenvervoerders last hebben. Ook dan zouden de acties om 10.00 uur beëindigd zijn. Vrijdag zijn het zuiden, oosten en noorden van Nederland aan de beurt; voor zaterdag is een landelijke 24-uursstaking aangekondigd.
Concreet zal er volgens FNV Spoor actie worden gevoerd op verschillende verkeersleidingsposten door het hele land waardoor in bepaalde regio’s en daarbuiten minder of geen treinen kunnen rijden. Mocht FNV Spoor de landelijke actie van zaterdag 1 mei door laten gaan, dan is er de gehele dag in het hele land geen treinverkeer mogelijk.
Hoewel de acties van woensdag tot en met vrijdag regionaal zijn georganiseerd is er een grote kans dat het effect ervan ook in andere delen van het land te merken is. ProRail adviseert om op deze dagen vóór vertrek een reisplanner te raadplegen voor actuele reisinformatie. (foto NS)




