Nieuws
Romeinse ‘putfolly’ in Park Arentsburgh

In Park Arentsburgh, Voorburg-West, komt een zogenoemde ‘putfolly’ ter herinnering aan de tijd dat de Romeinen hier hun stad Forum Hadriani hadden. De ‘putfolly’ komt op een grasveld aan de kant van de Arentsburghlaan, ten noordoosten van de vijver en direct naast de plek waar ooit een Romeinse waterput werd opgegraven.

De ‘putfolly’ bestaat uit een vierkant gebouw van 3,3 bij 3,3 meter, ruim 5 meter hoog. Het wordt uit natuursteen opgetrokken en krijgt aan elke kant een van gehard glas voorziene vitrine. Het koepeldak wordt van pannen voorzien. In het geheel komt ook verlichting.

In de vitrines worden items tentoongesteld die een relatie hebben met de Romeinse tijd zoals replica’s van vondsten, een replica van de hand van de Romeinse keizer, een vogelperspectief van Forum Hadriani en een tekening die Caspar Reuvens maakte toen hij ter plekke opgravingen deed naar het Romeinse verleden (1927-1834).

Met de putfolly – folly staat voor kunstzinnig bouwwerk – moet het Romeinse verleden gevisualiseerd worden. Het geheel maakt deel uit van het Masterplan Romeinen aan de Vliet uit 2019. Beheerder van het geheel wordt Museum Swaensteyn.

In de nabijgelegen vijver komt een zogenoemde letterfontein: de woorden Tepidarium (sauna) en Frigidarium (koud bad) worden in luchtbelletjes in het water weergegeven als verwijzing naar het Romeinse badhuis dat hier was. (illustratie AWLV)

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com