Nieuws
Schakenbosch pas rond 2030 ‘af’

Schakenbosch b.v. hoopt in 2022 te kunnen starten met het eerste deel van de bouwplannen voor landgoed Schakenbosch in Leidschendam. De bouw van 325 woningen en een zorgvoorziening gaat naar schatting zes tot acht jaar duren. Dat is meegedeeld op een informatieavond over Schakenbosch. Daar werd ook een nieuw inrichtingsplan gepresenteerd.

Schakenbosch krijgt negen deelgebieden. De centrale toegangsweg vanaf de Veursestraatweg krijgt een nieuw uiterlijk met vier rijen lindebomen. De twee entreehuisjes worden behouden. De Hulp&Heilkerk wordt behouden. Daar komt eerste lijns gezondheidzorg (huisarts, fysiotherapie en anderen) en horeca in. Schuin achter de kerk komen een aantal gebouwen rond een hof. Hier komen 48 woningen voor ouderen in de verpleegzorg.

Gebouw Vlietzicht wordt opgeknapt tot woningen. Er komen ook twee nieuwe gebouwen bij zodat er een erf ontstaat. Aan de vijver voor Vlietzicht komt ook een woning; aan de kant van de Lijtweg naast de dierenweide komen twee nieuwe woongebouwen.

De bestaande bebouwing in het midden van Schakenbosch – het Carré – blijft gehandhaafd. Er komt wel een schil nieuwe bebouwing omheen, behalve aan de kant van de Frekeweg. Wel komen er bij de Frekeweg aan weerskanten van de centrale toegangsweg twee zogenoemde ‘wachterswoningen’.

Naast het Carré, aan de kant van de Prinsenhof, komt een spiegelvijver met daarbij drie appartementengebouwen. Aan de andere kant van het Carré komt een groot landhuis met een zogenoemde vlindervijver. Tussen Bouwlustweg en Noortheylaan komt een nieuwe verbinding. Aan de zijde van het Carré komen vijf boerderij achtige woningen met erf en een gezamenlijke boomgaard. Aan de andere kant komt lintbebouwing: een tiental woningen met het karakter van een boerderij.

Volgens de plannenmakers wordt Schakenbosch ‘een echte woonwijk’ waar de auto te gast is. Parkeren zal zo veel mogelijk ondergronds gaan. Bovengronds zal het gaan om kleine parkeerplekken tussen groene hagen. Nog dit najaar wordt gestart met het kappen van bomen voor een nieuwe wegstructuur. Tegelijk worden er 200 nieuwe bomen op Schakenbosch geplant.

De bebouwing zal in stappen gaan waarbij gestart wordt vanaf de Veursestraatweg. Tijdens de bouw wordt Schakenbosch deels afgesloten vanwege de veiligheid. Nadat de bouw is afgerond wordt Schakenbosch deels privaat gebied. De rest wordt overgedragen aan de gemeente. Dat deel zou voor eenieder toegankelijk moeten blijven. Wel is al duidelijk dat het loslopen van honden daar niet meer overal zal kunnen.

Begin 2022 zal de gemeenteraad nog moeten instemmen met een beeldkwaliteitsplan voor Schakenbosch. Aan de hand daarvan gaan architecten de bebouwing ontwerpen. Per deelgebied komt er een andere bouwvorm. Ook de hoogte van de bebouwing zal verschillen.

Bij de hoofdingang van Schakenbosch aan de Veursestraatweg komen geen stoplichten. Onderzoek heeft uitgewezen dat die de doorstroming niet ten goede komen. Duidelijk is ook dat er op Schakenbosch zelf geen evenementenplek komt noch sportvoorzieningen of zwemwater.

 

 

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com