Nieuws
Partijen willen ruimhartige opvang Oekraïners

De gemeente moet vluchtelingen uit Oekraïne ruimhartig opvangen. Gedacht kan daarbij worden aan leegstaande kerken, leegstaande kantoren, Tiny Houses, containerwoningen, bedrijfspanden en flexwoningen.

Dat betoogden vertegenwoordigers van zeven partijen die aan de gemeenteraadsverkiezing meedoen – de SP was er niet bij – tijdens een verkiezingsdebat, georganiseerd door de griffie. Het vond gisteravond in het Raadhuis plaats.

Hans Peter Klazenga (nummer 2 op de lijst van GBLV) zei wel te worstelen met de vraag waar, op welke locatie, de vluchtelingen in deze gemeente opgevangen kunnen worden. ,,Ik heb daar geen pasklaar antwoord voor.’’

Jochem Streefkerk, lijsttrekker voor de PvdA, stelde dat ook de regio bij de opvang betrokken moet worden. ,,Er is een grens aan de opvang. We kunnen geen ijzer met handen breken.’’

VVD-lijsttrekker en huidig wethouder Astrid van Eekelen zei dat er regionaal overleg gaande is. De gemeente – ,,Wij staan ook aan de lat” – zelf kijkt naar oplossingen voor de korte, lange en heel lange termijn. Zij wees erop dat de vluchtelingen hier wellicht langdurig blijven ,,en dan is de vraag, kunnen wij dat aan.’’

Volgens Coert Bregman (nummer 2 van de ChristenUnie) moeten we ‘sowieso opvang regelen’. Marie-Christine van der Gronde (lijsttrekker GroenLinks): ,,We moeten maximaal iets doen, ook met onorthodoxe maatregelen.” Zij sprak over het ‘heel snel’ regelen van tijdelijke woningen en pleitte voor een ‘warme opvang’.

(foto gemeente LV)