Nieuws
Lage opkomst verkiezing verontrust

De lage opkomst bij de gemeenteraadsverkiezing, 51, procent tegen 57,4 procent in 2018, verontrust de lokale politieke partijen. De meningen over de vraag wat daar tegen te doen is, lopen echter uiteen, zo bleek tijdens een bijeenkomst op het Raadhuis.

Volgens Astrid van Eekelen (VVD) moeten politici besluiten beter uitleggen. Daarnaast moet men veel vaker de straat op om de mening van de inwoners op te halen. Marie-Christine van der Gronde (GroenLinks) stelt dat juist jongeren afhaken. Hen moet duidelijk gemaakt worden dat politiek ook voor hen relevant beleid betekent.

Jochem Streefkerk (PvdA) meent dat het gaat om de vraag wat je als politiek levert; problemen oplossen en resultaten boeken. Wouter Jorissen (D66) denkt dat inwoners meer meegenomen moeten worden in de resultaten van beleid. Daarnaast moeten politici een genuanceerder verhaal vertellen. Laten zien welke afweging zij maken in plaats van simpel ‘voor’ of ‘tegen’.

CDA’er Ron van Duffelen meent dat een stabiel bestuur helpt. Bianca Bremer (GBLV) stelde dat politici veel meer naast de inwoner moeten gaan staan in plaats van over die inwoner te beslissen. Daartoe moeten politici ,,veel meer naar buiten.’’

Frank Wilschut (ChristenUnie) is van mening dat eerlijkheid helpt. Volgens hem moeten politici duidelijk aangeven wat wel en niet kan.