Het positieve nieuws is dat een steeds groter deel van het beweeggedrag plaatsvindt in de publieke buitenruimte. Het beleid van de provincie en van gemeenten kan hier dus een belangrijke bijdrage aanleveren. Door de hoge bevolkingsdichtheid leveren investeringen in het loop- en fietsnetwerk in Zuid-Holland relatief hoge winst op voor de gezondheid van de inwoners en voor de maatschappij.
Het toekomstonderzoek beveelt dan ook aan dat iedereen vanaf de voordeur gemakkelijk te voet of met de fiets kan bewegen. Dus zowel naar school en werk als in de vrijetijd. Met de voortgaande verstedelijking is het belangrijk ervoor te zorgen dat dagelijkse voorzieningen, zoals winkels, op loop- en fietsafstand zijn. En dat de routes aantrekkelijk worden gemaakt, omdat mensen het liefst bewegen langs groen en water. Door de routes vanaf de stad te verbinden met het buitengebied worden inwoners meer uitgenodigd naar deze gebieden te bewegen.
Gedeputeerde Anne Koning: ,,Als we meer gaan lopen en fietsen wordt de provincie schoner, stiller en aantrekkelijker. En we worden zelf ook gezonder en besparen energie en ruimte. Diverse beleidsvelden zoals ruimtelijke ordening, bereikbaarheid en sport en recreatie spelen hierin een rol. Het is aan het komend college van GS om op grond van dit onderzoek tot beleidsrijke keuzes te komen die Zuid-Holland meer in beweging brengen.” (foto provincie ZH)





