De drinkwaterpomp van Dunea op Opa’s veldje, Tuinluststraat Voorburg-West, is afgesloten. Dat geldt ook voor het waterspeeltoestel ter plekke. Aanleiding zijn berichten dat er tussen 23 en 30 kinderen die er vorige week speelden ernstig ziek zijn geworden. Ze hadden buikpijn, moesten overgeven en/of hadden diarree.
Dunea heeft al tests uitgevoerd bij het water in de waterpomp. De GGD voert onderzoek uit naar het water dat het speeltoestel gebruikt en doet ook elders op Opa’s veldje onderzoek. Het water in het speeltoestel wordt door kinderen zelf opgepompt doch is niet bedoeld om te drinken.
De gemeente is tot afsluiting van het waterpunt en het waterspeeltoestel overgegaan na berichten op sociale media over de zieke kinderen. Naar verluidt gaat het om kinderen van twee basisscholen.
Het is overigens niet gezegd dat de kinderen door het water uit de pomp of het speeltoestel ziek zijn geworden, noch door iets anders op Opa’s veldje. De gemeente wil echter geen enkel risico nemen.
De resultaten van het Dunea-onderzoek zouden binnen enkele dagen bekend moeten zijn. Hoe lang de GGD er over doet is onbekend. Overigens is de gemeente beheerder van Opa’s veldje inclusief de drinkwaterpomp en het waterspeeltoestel.




