Inwoners van Voorburg-Noord noord protesteren tegen het plan van de gemeente om het aantal parkeerplekken in de wijk te beperken. Het gaat met name om mensen die aan de Van Faukenbergestraat wonen. Zij hebben in de buurt een flyer verspreid om hun ongenoegen kenbaar te maken. De inhoud:
‘Beste bewoners van Voorburg Noord-noord: let op! Straks geen parkeerplaats meer in joúw straat? Straks kan je jouw auto niet meer voor de deur zetten en moet je in de randgebieden parkeren. Zie je het voor je? 20 Minuten rondrijden voor een parkeerplek en daarna naar huis lopen?!
Wat is er aan de hand? In een aantal straten van Voorburg Noord-noord moet het riool worden vervangen in 2027/2028. De gemeente heeft onze bewoners laten meedenken over de toekomstige inrichting van onze buurt. Dat heeft geleid tot een Buurtvisie die de gemeenteraad heeft goedgekeurd. Buurtbewoners hebben in bijeenkomsten onder meer ook aangegeven dat hun parkeerplaatsen gehandhaafd moeten blijven. Maar dit is helemaal niet terug te vinden in de Buurtvisie.
Volgens deze Buurtvisie moeten autobezitters straks in de ‘randgebieden’ parkeren en mogen wij onze auto’s niet meer voor de deur parkeren. Die randgebieden zijn in ieder geval de Laan van Nieuw Oosteinde, de Van Alphenstraat en de Koningin Wilhelminalaan. Maar is het daar nu ook al niet vol? Tel daarbij op de nieuwbouwplannen voor de Van Alphenstraat, Sociale Zaken en Binckhorst waarin ook zeer weinig parkeerplaatsen zijn opgenomen. Dit alles geeft in de nabije toekomst nog meer parkeerdruk in onze buurt.
Waarom willen wij graag in onze eigen straat parkeren? Onze werkende bewoners hebben hun auto hard nodig. Daarnaast gebruiken onze bewoners de auto voor mantelzorg of in geval van lichamelijke beperkingen. Ook zijn parkeerplekken absoluut vereist voor zorgverleners en dienstverleners voor het onderhoud van onze woningen. Ondernemers moeten adequaat kunnen ondernemen in onze wijk, waarbij dus ook voldoende parkeerplekken nodig zijn voor hun cliënten. Bovendien stuurt de overheid op autonomie en zelfredzaamheid van haar burgers. Daarnaast leidt parkeren in specifieke zones aan de rand van Voorburg Noord-noord tot grotere risico’s op inbraken en schades door gebrek aan toezicht en overzicht door onze bewoners.
Is jouw parkeerplek jou dierbaar? Zo ja, welke acties kan je dan ondernemen?
= 1. Begin september starten wij een petitie in de wijk. Daarmee willen wij zoveel mogelijk handtekeningen verzamelen om aan de Gemeenteraad en het College van B&W aandacht te vragen voor het behoud van onze parkeerplaatsen. Teken deze petitie als jouw parkeerplaats je lief is.
= 2. In het najaar stelt de gemeente in samenwerking met buurtbewoners een inrichtingsplan op. In dit plan komen ook de parkeerplaatsen ter sprake. Wil je meepraten en denken over het inrichtingsplan voor het handhaven van joúw parkeerplek in joúw straat? Meld je daarvoor dan aan bij de Omgevingsmanager van de gemeente Voorburg. Praat over dit onderwerp met jouw buren of deel deze informatie via de straatapp/buurtapp als jouw parkeerplek je dierbaar is. Meer informatie Bezoek de website van de gemeente Leidschendam/Voorburg: https://www.lv.nl/herinrichten-voorburg-noord-noord Voor communicatie over dit project en het laatste nieuws kun je de app van de gemeente downloaden: ‘Werk in de wijk’. Via deze app kun je voor vragen of opmerkingen contact opnemen met de Omgevingsmanager.
Met vriendelijke groeten, Bezorgde bewoners van de Van Faukenbergestraat, Voorburg Noord-noord’.




