Nieuws
B&W verdedigen weghalen PMD-containers

Het weghalen van ondergrondse PMD-containers past in het gemeentelijk beleid. Er is ook geen sprake van nieuw beleid, doch van de uitvoering van bestaand beleid waarover de gemeenteraad in april 2024 is geïnformeerd. Namelijk de keuze voor nascheiding van afval bij hoogbouw waardoor PMD (plastic, metaal, drankverpakkingen) in het restafval mag.

Dat heeft een woordvoerster van B&W desgevraagd laten weten. ‘De aanpassingen gelden voor de plekken in de gemeente waar het hoogbouw betreft. In totaal worden 118 ondergrondse containers bij hoogbouw bestickerd en daarmee aangepast. En daarnaast wat rolcontainers’, aldus de woordvoerster.

Over de effecten van de maatregel voor inwoners zegt zij: ‘Inwoners van hoogbouw kunnen hun PMD kwijt in de verzamelcontainers voor restafval. Voor inwoners van laagbouw blijft gelden dat zij hun PMD kwijt kunnen in de aparte bakken (mini-containers). En uiteraard kunnen mensen in de laagbouw zonder aparte bak, die gewoon aanvragen. Aankomende periode, hopelijk begin volgende week, krijgen de betrokkenen hierover een brief en wordt er over gecommuniceerd. Het omstickeren (van de te verdwijnen PMD-containers, red.) is volop gaande’.

Erop gewezen dat er ook PMD-containers verdwijnen in wijken met hoog- en laagbouw door elkaar reageert de woordvoerster: ‘In deze wijken blijft de situatie en het beleid dat de ondergrondse containers alleen bedoeld zijn voor de hoogbouw. Inwoners die in laagbouw wonen blijven de eigen PMD mini-containers gebruiken. Inwoners van hoogbouw konden nu de ondergrondse PMD containers gebruiken. Vanwege de grote vervuiling van die ondergrondse containers verdwijnen die en worden deze vervangen voor ondergrondse restafvalcontainers. Het PMD wordt hieruit (deels) gescheiden via de nascheiding’.

 

 

 

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com