Een feest ter verwelkoming van de 200 asielzoekers die opgevangen worden in het hotel Stationsplein 8 Voorburg, komt er niet. Er wordt dus ook geen 15.000 euro aan uitgegeven. In plaats daarvan wordt er een kleinschalige en laagdrempelige bijeenkomst georganiseerd op burendag, 27 september aanstaande. Dat hebben B&W de gemeenteraad bericht.
‘Aan de leden van de gemeenteraad, Op 27 mei nam u motie ‘warm welkom nieuwkomers’ aan.
Met deze mail informeren wij u over de invulling van deze motie. Op 1 juli 2025 is de instroom van de asielzoekers op de tijdelijke locatie ‘Stationsplein 8’ te Voorburg gestart.
Sinds begin september is de locatie zo goed als volledig gevuld met 200 bewoners. Een goed moment voor een warm welkom.
COA (Centraal orgaan opvang asielzoekers, red.) houdt jaarlijks op burendag een open huis voor belangstellenden. Ook de locatie aan het Stationsplein doet hieraan mee. Dit jaar is burendag op 27 september 2025. Het idee ontstond om samen met COA op deze middag een burendag voor bewoners van de opvang en omwonenden van het Stationsplein te organiseren.
Met een groepje vrijwilligers is nagedacht over een kleinschalige en laagdrempelige invulling. Daar kwam uit dat deze middag gebruikt wordt voor samen eten en (alcoholvrij) drinken, cultuur, muziek en sport en spel. COA, de gemeente, vrijwilligers en bewoners van de opvang en ondernemers zijn samen bezig om deze middag voor te bereiden.
Na afloop ruimen we het plein en zwerfafval samen weer op.
We hopen op een verbindende middag, voor jong en oud, die gericht is op ontmoeting en kennismaking. U bent uiteraard ook van harte uitgenodigd om deze middag aan te sluiten. Wanneer: zaterdag 27 september, van 13:00 tot 16:00 uur. Locatie: Stationsplein, Voorburg.
Met vriendelijke groet, wethouder B.B.M. Bremer’.




