Nieuws
Betaald parkeren Mall eind 2026

De gemeente zal de Mall pas toestemming geven betaald parkeren in te voeren als er vergunningparkeren bestaat in de wijken rondom de Mall. Dat heeft wethouder Jeffrey Keus de gemeenteraad bericht. Het vergunningparkeren moet er eind 2026 zijn. De gemeenteraad moet daar nog wel mee akkoord gaan.

De Mall-directie liet B&W onlangs weten betaald parkeren te willen invoeren. Nu is parkeren bij het winkelcentrum nog gratis. Volgens een eerder gesloten akkoord mocht de Mall vanaf twee jaar na de opening betaald parkeren invoeren. De gemeente diende daar wel vooraf mee akkoord te gaan.

B&W en de Mall-top willen komen tot een nieuwe samenwerkingsovereenkomst. Ook die moet er eind 2026 zijn. In die deal komen afspraken te staan op 14 onderdelen. Er worden ook financiële afspraken gemaakt: wie betaalt wat? Volgens de wethouder pakt de Mall zijn verantwoordelijkheid. Hoeveel geld daarmee gemoeid is, zei hij niet te weten.

Keus erkende dat er nu een gevoel bestaat dat de Mall alle lusten heeft en de gemeente alle lasten. Hij noemde dat beeld ook niet in het belang van Mall-eigenaar URW. Het beeld is immers niet positief voor het winkelcentrum.

Op drukken dagen staan de Mall-parkeerplaatsen vol. Bezoekers gaan dan parkeren in omliggende wijken. Door vergunningparkeren in te voeren is dat alleen nog toegestaan voor vergunninghouders (bewoners en hun bezoekers).

In de gemeenteraad noemde Keus een oproep om niet meer met de auto naar de Mall te komen vanwege de drukte op de wegen ‘een zwaar instrument’ dat je niet zo maar inzet. Volgens de wethouder is het wel effectief gebleken. Na een omroep komen er minder mensen met de auto naar het winkelcentrum en zit het openbaar vervoer met haltes bij de Mall voller.

 

 

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com