Nieuws
Woede over geheime parkeerdeal Voorburg Noord

Lieke Muller, gemeenteraadslid Aandacht-LV, wil dat B&W een deal die zij met Den Haag hebben gesloten over het parkeerregime in Voorburg-Noord noord, openbaar maken. Het stuk is onder strikte geheimhouding donderdag naar de gemeenteraad gezonden. Dat gebeurde twee dagen nadat in de gemeenteraad over het parkeerbeleid in Voorburg-Noord noord werd gesproken.

Muller heeft een groot aantal vragen over de overeenkomst aan B&W gesteld. Den Haag moest van de Raad van State met Leidschendam-Voorburg tot een akkoord komen over de aanpak van parkeeroverlast in Voorburg-Noord, wilde de Raad van State Den Haag toestemming geven 1200 woningen te bouwen aan de Haagse kant van station Laan van NOI. Den Haag kent een zeer strikt parkeerbeleid. Verwacht wordt dat menig bewoner van de 1200 woningen de auto in Voorburg-Noord noord neer zet.

Volgens de deal zal in Voorburg-Noord noord de blauwe zone gaan gelden maandag tot en met zondag, 8-24 uur, maximale parkeerduur 1 uur. De gemeenteraad Leidschendam-Voorburg moet daar nog mee akkoord gaan. De tekst nu is dus uit de Haagse koker gekomen.

Het steekt Lieke Muller dat de deal donderdag bekend werd middels een brief van wethouder Van Eekelemn (VVD), getekend op woensdag; een dag nadat in de gemeenteraad was besloten dat er vooralsnog niets zou gebeuren qua parkeerbeleid in het betrokken gebied.

Ook zint het het gemeenteraadslid niet dat de gemeenteraad in Den Haag al in januari een concept-versie van de deal te zien kreeg en zo invloed kon uitoefenen op het definitieve stuk. In Leidschendam-Voorburg kreeg de gemeenteraad echter alleen de definitieve overeenkomst te zien. ,,We worden voor voldongen feiten geplaatst’’, aldus Muller.

,,Aandacht-LV hecht grote waarde aan duidelijke en transparante informatievoorziening vanuit de gemeente, zeker in dossiers die direct raken aan de leefomgeving van inwoners en waar de betrokkenheid van inwoners zo groot is. Nu deze stukken over Voorburg-Noord onder geheimhouding zijn gepubliceerd, wordt een open en transparant gesprek in de politiek en met inwoners op dit onderwerp onmogelijk gemaakt. Transparantie is essentieel voor een goed publiek debat en voor het vertrouwen van inwoners in de overheid.’’

,,Tegen deze achtergrond hebben wij de volgende vragen: ‘Waarom heeft de raad van Leidschendam-Voorburg pas anderhalve maand later dan de Haagse raad een concept van de vaststellingsovereenkomst ontvangen? Waarom heeft de Haagse raad wel mogelijkheid tot inspraak/besluitvorming op dit stuk gekregen, maar heeft de raad van Leidschendam-Voorburg die gelegenheid niet gehad?

Op basis van welke wettelijke grondslag en belangenafweging heeft het college besloten het definitieve concept van vaststellingsovereenkomst over het tegengaan van parkeeroverlast in Voorburg-Noord in zijn geheel als geheim aan te merken en onder geheimhouding met de raad te delen? Welke concrete belangen maken volgens het college dat openbaarmaking van deze overeenkomst niet mogelijk zou zijn?

Welke onderdelen of passages van de overeenkomst zijn volgens het college zodanig vertrouwelijk dat openbaarmaking daarvan niet mogelijk zou zijn? In hoeverre is beoordeeld of (delen van) de overeenkomst openbaar gemaakt kunnen worden door uitsluitend vertrouwelijke of bedrijfsgevoelige informatie te lakken?

Klopt het dat de gemeenteraad op grond van de Gemeentewet bevoegd is om door het college opgelegde geheimhouding op stukken op te heffen? Zo ja, welke procedure en voorwaarden gelden daarvoor in dit geval? Is het college (in het licht van de voorgaande vragen) bereid zelf de geheimhouding op te heffen? Zo ja, op welke termijn wordt een openbare versie van de overeenkomst aan de raad en inwoners beschikbaar gesteld, waarin uitsluitend strikt noodzakelijke passages zijn gelakt? Zo nee, waarom niet?’’

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com