Nieuws
Woningbouw en tramremise

Den Haag wil op de zogenoemde Gavi-kavel, in de zuidoost kom van het Prins Clausplein woningen gaan bouwen en een tramremise realiseren. Bij de remise zou ook een nieuw station moeten komen op de spoorbaan Den Haag CS – Gouda. Daar zou ook een tramaansluiting (lightrail) gerealiseerd moeten worden.

Dat blijkt uit een Nota van uitgangspunten voor de bouw van de tramremise die B&W van Den Haag hebben opgesteld. Het terrein voor de remise, inclusief opstelsporen en een kantoorgebouw, is 135.000 vierkante meter groot. De remise zou bereikbaar moeten worden vanaf de Ypenburgse Stationsweg/Guldenlaan.

De Gavi-kavel ligt al jaren braak. Er is nu een camping voor campers gevestigd. Er zou ook een start- en landingsplaats voor helikopters komen maar dat plan is door B&W geblokkeerd. Nu blijkt dat B&W de Gavi-kavel voor driekwart willen gaan bebouwen, de rest bestaat uit het remiseterrein.

Behalve het nieuwe station – ADO-station genoemd – is er ook een nieuwe brug over de spoorbaan en A12 gepland voor langzaam verkeer. De remise zou er in 2030 moeten zijn. Het remiseproject kent een tekort van 12,1 miljoen euro (prijspeil 2021). Het is de bedoeling dat de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) dat opvangt.

Details over de geplande woningbouw geven B&W niet in de Nota van uitgangspunten voor de realisatie van de tramremise. De remise is nodig om nieuwe laagvloerse trams te kunnen stallen. De aansluiting op de spoorbaan wordt gemotiveerd door de Koningscorridor: de gedachte hoogwaardige openbaar vervoerverbinding tussen Scheveningen, Den Haag CS, Binckhorst, Station Voorburg en Zoetermeer.