Het gemeentelijk kunstbezit is, tenminste op papier, toegenomen. Dit ondanks een project om het kunstbezit van de gemeente terug te dringen. Waren er bij de start van dat project 1244 kunstvoorwerpen in gemeentelijk bezit, nu zijn dat er 194 meer. Dit ondanks het afstoten van 259 items.
Dat heeft het Raadhuis laten weten in antwoorden op vragen van Vlietnieuws. Aanleiding vormde de recente toename van het aantal beelden dat in de openbare ruimte verscheen. Volgens een woordvoerster van B&W is de gemeentelijke kunstcollectie echter feitelijk kleiner geworden.
Bij de 1244 gaat het om inventarisnummers. Het kan daarbij voorkomen dat een kunstwerk meerdere nummers heeft. Door het project zijn kunstwerken die nog niet in de inventaris zaten daaraan toegevoegd. Dat geldt ook voor objecten die in bruikleen waren gegeven. Daarnaast zijn inventarisnummers gesplitst.
Feitelijk zijn er zes buitenbeelden aan het gemeentelijke kunstbezit toegevoegd alsmede enkele monumenten.
Bij de 259 items die zijn afgestoten zijn er 63 naar Museum Swaensteyn gegaan. De rest is naar andere musea, de kunstenaar zelf of diens familie gegaan, dan wel geveild. Het project heeft desondanks in financiële zin niets opgeleverd voor de gemeente.
Voor buitenkunst hanteert de gemeente nu de stelregel dat er alleen een toename van kan zijn als de gemeente een kunstwerk wordt aangeboden, dan wel er sprake is van een speciaal project.





