B&W gaan bij nieuwe bouwplannen uit van een prijsgrens van maximaal 600.000 euro voor koopwoningen. Dat heeft wethouder Bianca Bremer de gemeenteraad bericht. Voor het overige wil zij een prijsgrens betrekken bij het opstellen van de Omgevingsvisie voor de gemeente. Die komt in 2024.
In december 2021 nam de gemeenteraad een motie aan waarin de prijsgrens voor nieuwe koopwoningen stond. De motie werd onder meer door GBLV en D66 ingediend; de huidige coalitiepartners van de VVD. De liberalen stemden destijds tegen.
In het coalitieakkoord van VVD, GBLV en D66 staat de prijsgrens niet. Ook in de verkiezingsprogramma’s van de drie partijen ontbrak die overigens. Sinds het aantreden van de coalitie is de prijsgrens een aantal keren in vergaderingen van commissies uit de gemeenteraad, en in de gemeenteraad zelf, aan de orde geweest.
In de motie stond dat de gemeente mooie woorden over de noodzaak van betaalbare woningen om moest zetten in daden. B&W werden opgeroepen bij nieuwbouwprojecten van 10 woningen en meer geen woningen meer te laten bouwen die duurder zijn dan 600.000 euro.





