Om de winkeliersvereniging Julianabaan Voorburg te professionaliseren is de oprichting van een Bedrijven investeringszone (BIZ) nodig. Om te bezien of daar voldoende draagvlak voor is wordt er een meting onder de betrokken ondernemers gehouden, en wel tussen 5 november en 5 december. Indien een meerderheid voor is, kan de BIZ per 1 januari starten.
Dat heeft wethouder Astrid van Eekelen de gemeenteraad bericht. Eerder dit jaar kwam ze met eenzelfde initiatief voor het Huygenskwartier in Voorburg. Daar bleek onvoldoende belangstelling bij de ondernemers. Voor een BIZ moeten zij belasting gaan betalen aan de gemeente. Die keert het opgehaalde bedrag dan als subsidie uit aan een Stichting BIZ. Bij de Julianabaan gaat het om 85.000 euro waarbij de gemeente zelf 5000 euro als ‘kosten’ behoudt.
Volgens Van Eekelen is het de bedoeling om met het geld de zichtbaarheid van de Julianabaan te vergroten, professionele evenementen te organiseren, de uitstraling van het winkelcentrum sterker te maken, de samenwerking tussen ondernemers te verbeteren en als Stichting een gesprekspartner te zijn voor gemeente, omwonenden, vastgoedeigenaren en andere belanghebbenden.




