De gemeente heeft inwoners gevraagd om mee te denken over het evenementenbeleid. Hen is schriftelijk gevraagd aan een enquête mee te doen. Dat moet wel snel want de gemeente wil het nieuwe beleid nog deze maand presenteren. De reacties van de inwoners worden ‘waar nodig’ verwerkt.
In het nieuwe beleid worden negen plekken voor evenementen aangewezen: Stationsplein Voorburg, Huygenskwartier Voorburg, park Vreugd en Rust Voorburg, winkelcentrum Julianabaan Voorburg, Damcentrum Leidschendam, President Kennedyplein Leidschendam, Prinsenhof Leidschendam en Klaverblad Stompwijk
Per plek legt de gemeente gebruiksregels, geluidnormen, duurzaamheidseisen en veiligheidsregels vast. Dit in zogenoemde locatieprofielen. De inwoners mogen meedenken omdat het beleid zoveel mogelijk moet aansluiten op de praktijk. Bewoners kunnen ideeën en aandachtspunten naar voren brengen.
Inmiddels heeft Lieke Muller (Aandacht-LV) vragen gesteld over de enquête. Inwoners die de brief kregen vonden daarop een QR-code om mee te doen. Volgens Muller maken mensen zich zorgen over de dataverwerking en hun privacy omdat gebruik wordt gemaakt van Google Forms door het bureau dat de enquête doet, Event Safety Institute (ESI).
Het raadslid wil weten of het bureau zich houdt aan de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) en wettelijke, gemeentelijke eisen voor dataveiligheid en privacy en hoe de gemeente zulks waarborgt. Google Forms maakt opslag en verwerking van de gegevens buiten de EU mogelijk. Muler wil ook inzicht in de verwerkersovereenkomst van de gemeente met ESI.




