Nieuws
Cultuursector wist van niets

De culturele instellingen binnen Cultuur&Co zijn door de gemeente niet vooraf in kennis gesteld van het besluit om hen niet langer subsidies te laten verstrekken voor culturele activiteiten en initiatieven.

Zoals Vlietnieuws maandag berichtte ( https://vlietnieuws.nl/2026/01/12/cultuurco-geeft-geen-subsidies-meer/ ) heeft de gemeente de subsidieverstrekking naar zichzelf toegetrokken. Dat werd bekend middels een publicatie bij officiële bekendmakingen van de gemeente.
Cultuur&Co werd gedragen door Theater Ludens, bibliotheek en Huygens Hofwijck. Het werd met instemming en geld van de gemeente opgezet zodat culturele activiteiten niet meedraaiden in zogenoemde ‘subsidietafels’.

Nadat Vlietnieuws maandag over de zaak publiceerde kwam de gemeente zelf met een bericht op de eigen site onder de kop ‘Vernieuwde subsidieregeling voor lokale cultuurinitiatieven in Leidschendam-Voorburg’.

‘Instellingen, verenigingen en stichtingen die culturele activiteiten organiseren kunnen vanaf 1 januari 2026 een bijdrage aanvragen vanuit de nieuwe subsidieregeling Lokale Cultuurinitiatieven’ stond er te lezen.

‘Waarom een nieuwe regeling? De nieuwe regeling vervangt de regeling Cultuur&Co. Deze regeling past beter bij de inhoudelijke en procesmatige koers die de gemeente heeft vastgesteld met de cultuurvisie. Onderdeel hiervan was meer inzet op brede cultuurparticipatie- en educatie en een duidelijkere regierol van de gemeente. Uitwerking van die regierol is dat vanaf 2026 de gemeente de subsidies zelf verdeelt en coördineert’.

‘Tot en met 2025 adviseerde het samenwerkingsverband Cultuur & Co over het verdelen van subsidies voor culturele activiteiten. De nieuwe regeling past binnen de bredere ontwikkeling die er voor alle subsidieregeling is ingezet. De gemeente neemt afscheid van subsidietafels, platformen die samen subsidie verdelen, en neemt weer zelf regie in de verdeling van de beschikbare subsidie’.

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com