Nieuws
Vlietland: Vergunning voor bouw gevraagd

Ontwikkelaar DLR heeft bij de gemeente een omgevingsvergunning aangevraagd voor het realiseren van recreatiewoningen in natuur- en recreatiegebied Vlietland. De aanvraag dateert van 27 januari en is op de 31ste door de gemeente gepubliceerd.

‘Met een aanvraag om een omgevingsvergunning wordt bij de gemeente gevraagd om toestemming. Met dit bericht laat de gemeente u weten dat er misschien iets verandert in uw omgeving. Op dit moment is het nog niet mogelijk om bezwaar te maken tegen deze aanvraag. Dit is pas mogelijk nadat een besluit op de aanvraag is genomen. Dit besluit wordt op een later moment afzonderlijk gepubliceerd’, aldus de gemeente.

In het najaar deed DLR bij de gemeente een melding voor de bouw van 102 recreatiewoningen in Vlietland. Volgens de ontwikkelaar konden die vergunningvrij gebouwd worden. Men beriep zich daarbij op de zogenoemde ‘bruidsschatregeling’: regels die het rijk aan de gemeenten had overgedragen om te hanteren in hun Omgevingswetgeving.

Tegenstanders van de bouw lieten meteen weten dat die regeling niet bedoeld was voor grootschalige bouwprojecten zoals 102 recreatiewoningen. Bovendien had de gemeente de vrijheid om een eigen regeling te maken/te hanteren. Wethouder Philip van Veller (VVD) erkende onlangs in de gemeenteraad dat het juridisch allemaal erg ingewikkeld was en beloofde met een notitie te komen.

In eerste instantie schaarde wethouder Bianca Bremer (GBLV), verantwoordelijk voor Vlietland, zich achter DLR. Voor vragen over de reikwijdte van de bruidsschatregeling verwees zij naar de rijksoverheid. DLR zelf baseerde zich op een advies van het  bureau Haskoning bij de claim dat vergunningvrij bouwen kon.

 

 

 

 

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com