Nieuws
De Dorpskerk heeft een nieuwe eigenaar

De Dorpskerk aan de sluis in Leidschendam is verkocht maar blijft wel in gebruik als kerk. De nieuwe eigenaar is de Stichting Al Abrigo Del Altísimo. De verandering van eigenaar heeft voor de Stichting Vrienden van de Dorpskerk Leidschendam geen gevolgen. De activiteiten van de Stichting zullen worden voortgezet. Wij spreken met Nelson Lacroes, voorganger van de Stichting Al Abrigo Del Altísimo, en Jaap Hoogendam, voorzitter van de Stichting Vrienden van de Dorpskerk Leidschendam.

= Nelson, waar komt de naam van de Stichting Al Abrigo Del Altísimo vandaan?

De naam is de eerste zin van Psalm 91: Wie in de schuilplaats van de Allerhoogste is gezeten, zal overnachten in de schaduw van de Almachtige. Doel van onze stichting is het prediken van het evangelie aan de ganse schepping zoals Jezus Christus die ons heeft opgedragen.

= Hoe kwam de stichting bij de Dorpskerk in Leidschendam terecht?

Al Abrigo Del Altisimo (AADA) is vanaf 2017 actief en komt voort uit een kerkgemeenschap die in de jaren 80 is opgericht door Zuid-Amerikaanse zendelingen. Sinds de komst van de zendelingen ben ik samen met mijn vrouw actief in de kerk waaronder 10 jaar als voorgangers in Amsterdam Zuidoost. Vanaf de oprichting van AADA hebben we de erediensten op zondag in een wijkcentrum in Den Haag gehouden. Andere activiteiten vonden plaats op verschillende locaties, afhankelijk van beschikbaarheid. Het vinden van een eigen kerkgebouw was ons voornaamste gebed. Daarnaast is AADA actief bij HUB: Geloof in Den Haag. Dit is een netwerk van en voor internationale en migrantenkerken in de regio Den Haag. Via HUB werden we geattendeerd op de Dorpskerk.

= Welke activiteiten organiseert AADA?

Natuurlijk is er op zondag om 11.00 uur een eredienst waarbij iedereen welkom is, zegt Nelson, maar er zijn door de week ook andere activiteiten zoals Bijbelstudies, lezingen, kinderdiensten, bijeenkomsten voor jongeren en jongvolwassenen en workshops op diverse terreinen. Wij maken dus volop gebruik van de kerk en het bijbehorende Binnenhof.

= Betekent dat dat er geen ruimte meer is voor andere activiteiten zoals bijvoorbeeld voor de activiteiten van de Stichting Vrienden van de Dorpskerk Leidschendam?

Gelukkig is dat niet het geval, geeft Jaap, aan. Wij zijn als stichting al een aantal jaren actief en waren natuurlijk benieuwd of er voor ons nog ruimte zou zijn nadat de nieuwe eigenaar de kerk zou gaan gebruiken. Gelukkig blijkt dat wel het geval. In overleg kunnen wij onze activiteiten blijven voortzetten. Daar zijn wij natuurlijk heel blij mee.

= Kan de Stichting Vrienden van de Dorpskerk dan doorgaan zoals zij dat al deed?

Natuurlijk verandert er wel het een en ander, zegt Jaap. In de statuten heeft de Protestante Gemeente Leidschendam nog een grote rol. Dat zal moeten worden gewijzigd. De Stichting Vrienden van Dorpskerk Leidschendam zal zich nog meer richten op de cultuur-historische waarde van de Dorpskerk. Daarvoor vragen wij de inwoners van Leidschendam-Voorburg Vriend van onze Stichting te worden.

= Wat mogen wij van de Stichting dan verwachten?

Wij gaan door met het uitdragen van de geschiedenis van de kerk op dagen zoals de Erfgoeddag en Open Monumentendag. Verder zullen wij in de kerk lezingen, zoals de zeer goed bezochte avond over Wilsveen, blijven organiseren. Zo komt er een zeer interessante lezing over de Engelandvaarders aan op 30 april. Wij doen veel activiteiten samen met andere culturele partners uit het gemeentelijke Erfgoedpodium, waarin wij vertegenwoordigd zijn. Logischerwijs houden wij onze Vrienden ook op de hoogte van alle andere activiteiten in de Dorpskerk.

= Andere activiteiten?

Ja, geeft Nelson aan, wij weten dat de kerk in het verleden ook veelvuldig werd gebruikt voor concerten, lezingen en andere activiteiten zoals uitgiftepunt voor de voedselbanken en stembureau. Die activiteiten gaan zoveel mogelijk door. De kerk en de Binnenhof zijn ook nog steeds te huur. Wist u trouwens dat de kerk door de gemeente ook gebruikt kan worden als trouwlocatie voor burgerlijke huwelijken?

De Stichting Al Albrigo Del Altísimo wil zich graag verder voorstellen aan de gemeenschap. U bent bij de Erfgoeddag op 11 april van harte welkom in de kerk om kennis te maken. Op die dag zal ook de Stichting Vrienden van de Dorpskerk Leidschendam, samen met de Vereniging Erfgoed Leidschendam, u welkom heten in de kerk en bezoekers de geschiedenis van de kerk toelichten. Natuurlijk is de stichting ook op zoek naar nieuwe Vrienden. U kunt zich daarvoor aanmelden op de website van de Stichting http://www.vriendenvandedorpskerk.nl

 

 

 

 

 

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com