Onderstaand het programma in Theater Ludens voor de periode 19-25 oktober. Kaarten verkrijgbaar via de site van het theater, op zaterdagen aan de kassa tussen 14.00 en 16.00 uur, en vanaf een uur voor elke voorstelling. Het theater is te vinden aan het Burg. Feithplein Voorburg.
FESTIVAL DE BETOVERING
Festival de Betovering is het jaarlijkse internationale kunstfestival voor kinderen tijdens de herfstvakantie! Van zaterdag 17 oktober t/m zondag 25 oktober 2026 zullen kunstenaars, theatermakers en straatartiesten kinderen t/m 12 jaar betoveren.
= Maandag 19 oktober. Jeugd / Theater Stof / de Wondertuin 2+. Aanvangstijden 11.00 uur en 14.00 uur. Toegangsprijs € 8,50.
In de wondertuin groeit en beweegt alles mee op het ritme van de natuur. Vogels vliegen voorbij, een rups knabbelt aan een blad, en een piepklein plantje steekt zijn kopje boven de grond om langzaam uit te groeien tot een grote, geurende bloem. Wanneer de tuinvrouw op een warme dag haar tuin water geeft, gebeurt er iets wonderlijks: wat groot was, wordt reusachtig, en bloemen die eerst zachtjes in de wind bewogen, beginnen ineens vrolijk te dansen! In deze sprankelende, woordloze voorstelling ontdek je de schoonheid van groei en verandering, en de verwondering die in elke tuin verborgen ligt. Na de voorstelling mogen de kinderen zelf op ontdekkingstocht in het decor van de wondertuin om de dieren van dichtbij te ontmoeten en de planten water te geven.
= Dinsdag 20 oktober. Jeugd / Tg Knars / De Uitblinkers 4+. Aanvangstijden 11.00 en 14.00 uur. Toegangsprijs € 8,50.
Beer komt teleurgesteld de kleedkamer binnen. Alweer een eigen doelpunt. Het lijkt hem telkens te overkomen. Ver weg horen we het gejuich van de rest. Dan stormt Vos de kleedkamer binnen. “Gescoord!” zegt hij. Vos pakt een bidon glitterdrank, “neem een slok beer en kom het veld op, we hebben je nodig. Het veld hebben we schuin getrokken en de bal is gegroeid! Oh, en de Wolf… die is in slaap gevallen. Kom snel meedoen!” Met de Uitblinkers maakt Knars een eigentijdse verzameling fabelachtige dieren, uit de realiteit gegrepen met een vleugje magie. Alle figuren, de vos, de haas, de schildpad gaan al eeuwen mee als stereotypes. Soms waren ze teamgenoten, dan weer waren ze het buitenbeentje. Op deze wonderlijke koude ochtend in de kleedkamer net naast het veld van FC De Uitblinkers zien we kuddedieren en een eenzame wolf. Hoe een voetbalteam vol uitzonderlijke dieren samen een groep werd bij de belangrijkste sport op aarde of tijdens het rennen achter een bal aan.
= Woensdag 21 oktober. Jeugd / Garage TDI / Josette 4+. Aanvangstijden 11.00 en 14.00 uur. Toegangsprijs € 8,50.
Een fysieke voorstelling die de wereld met taal op zijn kop zet Josette woont in huis met vader, moeder en dienstmeisje Jacqueline. Papa vertelt haar verhalen. Best wel vreemde verhalen, want hij is een ster in het kantelen, keren en op z’n kop zetten van woorden, betekenissen en situaties – zeg maar de hele wereld. Dacht je net alles zeker te weten, weet je niet eens meer helemaal zeker wie je bent, laat staan waar papa is. En iedereen kan trouwens Jacqueline heten. In de absurdistische werkelijkheid is immers alles mogelijk. Met deze fysieke, muzikale voorstelling laten we kinderen zien dat er aan taal veel plezier te beleven valt. Taal kan heel grappig zijn en je kunt ermee spelen. Je kunt er verhalen mee verzinnen die gek zijn en de fantasie prikkelen. Je kunt de woorden muziek laten maken en zelfs met elkaar laten dansen.
= Donderdag 22 oktober. Jeugd / PNT theater / Graven 8+. Aanvangstijd 11.00 uur. Toegangsprijs € 8,50.
Nao, Melek en Olm zijn beste vrienden. Altijd al geweest. Ze zijn op elkaar ingespeeld. Een team. Vooral bij het spelen met de bal. Niemand hoeft de regels uit te leggen. Het gaat vanzelf. Totdat Olm op een dag de bal laat vallen en begint te graven. Dieper en dieper. Hij stopt niet meer. Tot hij in het gat dat hij gegraven heeft verdwenen is. Melek en Nao hebben geen keus. Ze moeten hun vriend terug halen en volgen hem in de donkere tunnel…. Graven is een avontuurlijke verteltheatervoorstelling over vriendschap en het omgaan met verdriet. Een pleidooi voor compassie en het oordeel loos aanvaarden van emoties in een meeslepend tunnelavontuur.
= Zaterdag 24 oktober. Cabaret / Wina Ricardo / Wina’s Wereld. Aanvangstijd 20.30 uur. Toegangsprijs € 19,50.
Cabaretier Wina Ricardo bestormt de theaters met haar allereerste avondvullende voorstelling Wina’s Wereld. In 2025 won ze de juryprijs van het Amsterdams Kleinkunst Festival, de jury noemde haar het nieuwe geluid binnen de cabaretscene, ze werd door de Volkskrant én het AD uitgeroepen tot hét comedytalent van 2026 en nu is ze er klaar voor het echte werk. In een wereld die soms op losse schroeven lijkt te staan, is Wina de gids die je nodig hebt. Met de scherpte die je kent van Spijkers met Koppen en de rauwheid van Comedy Club Haug, fileert ze de actualiteit en reflecteert ze op haar roots. Ze vlecht wereldse chaos moeiteloos aan haar eigen persoonlijke, herkenbare verhalen. Het resultaat? Een avond die schuurt, raakt, maar waar je bovenal keihard om moet lachen. Mis het niet en wees welkom in Wina’s Wereld.
= Zondag 25 oktober. Theaterspecial / Lia van Bekhoven / Leven (en lijden) met de Britten. Aanvangstijd 15.00 uur. Toegangsprijs € 26,00.
Wat draag je op een tuinfeest van Buckingham Palace? Hoe vergaat het de Britten sinds Brexit en hoe kom je als correspondent aan verhalen? Lia van Bekhoven verhuisde eind jaren zeventig naar Londen. Filterkoffie bestond niet, Britse huizen hadden vloerbedekking in de wc en prins Charles moest nog aan zijn eerste huwelijk beginnen. Sindsdien versloeg ze alle politieke en sociale ontwikkelingen in het land. Van vredesonderhandelingen in Noord-Ierland, de opkomst van Harry Potter en de uittreding uit de EU tot de dood van prinses Diana. De vraag naar het wel en wee van de royals was de meest constante.





