De gemeenteraad is unaniem akkoord gegaan met het uittrekken van 1,9 miljoen euro extra voor de opzet van Integraal kindcentrum (IKC) De Trampoline in Leidschendam. Het project gaat nu 4,8 miljoen euro kosten.
Er wordt al meer dan tien jaar over het IKC gesproken. In 2008 maakte de gemeenteraad er 2,9 miljoen euro voor vrij. Dat bedrag is te weinig door kostenstijgingen in de bouw; het bouwrijp maken van de grond; kwaliteitseisen; energiemaatregelen en de noodzaak het gebouw groter te maken.
Een IKC is voor kinderen van nul tot 13 jaar. Trampoline en Vlietkinderen verzorgen nu samen een basisschool, voorschoolse opvang, tussen-schoolse opvang en een peuterspeelzaal. Daar komen straks een kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang bij. Het IKC is goed voor 251 leerlingen en 45 opvangplaatsen.
Ook GBLV ging akkoord alhoewel gemeenteraadslid Freek Steutel eerder nog vraagtekens zette bij de extra uitgaven en cijfers die hij eerder had gezien. Het verschil bleek echter te zitten in uitgaven voor 2018 en 2020.
CDA’er Stijn Strous en zijn PvdA-collega Jochem Streefkerk plaatsten wel vraagtekens bij de financiering van scholenbouw door de gemeente. Strous stelde dat die eigenlijk beperkt moet blijven tot de schoolbouw zelf en niet moet gelden voor het deel kinderopvang.




