Nieuws
Gemeente nog verder in het rood

De gemeente komt dit jaar 11,2 miljoen euro te kort. Dat heeft wethouder Jan Willem Rouwendal (financiën) de gemeenteraad bericht. Gerekend was op een tekort van 8,7 miljoen euro.

Door éénmalige meevallers in 2021 weet Rouwendal het tekort terug te dringen tot 3,1 miljoen euro. Daarbij zijn wel uitgaven van dik 1 miljoen euro naar 2022 geschoven alsmede investeringen voor een bedrag van 2,6 miljoen euro.

Het tekort wordt gedekt door een greep in de financiële reserves van de gemeente. Mogelijk wordt het tekort nog groter of minder groot op basis van een nieuwe berekening van de rijksuitkering aan de gemeente. Die herberekening is in september gemaakt doch de uitkomsten zijn nog niet verwerkt in de cijfers.

De wethouder geeft aan dat er van de vijf miljoen euro lokale coronasteun die voor 2020 en 2021 beschikbaar was waarschijnlijk 0,8 miljoen euro over blijft.

B&W bepaalden eerder dit jaar nieuwe prioriteiten om de ambtenaren te ontzien. Volgens Rouwendal verschuiven des al niettemin toch nog wat zaken naar 2022. Daarnaast zijn er ook noodzakelijke activiteiten bij gekomen. Die zijn door ambtenaren uitgevoerd of door ingehuurde krachten van buiten de gemeente.

Er ligt, zo erkent Rouwendal, nu een groot aantal ruimtelijke projecten op de plank. Als er weer ruimte is binnen de ambtelijke organisatie worden die opgepakt. Eerst moet echter bepaald worden met welk project dan wel projecten, gestart wordt.

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com