Nieuws
Metropoolregio helpt: Sterker uit de crisis

De coronacrisis heeft een grote economische crisis tot gevolg. Dat zal ook in de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH, waar Leidschendam-Voorburg deel van uitmaakt) merkbaar zijn. Maar het heeft ook een versnelling gegeven aan een aantal trends en ontwikkelingen die bijdragen aan het vernieuwen en verduurzamen van de economie.

Bijvoorbeeld de digitalisering van het mkb (midden en kleinbedrijf). Veel fysieke winkels ontplooide hun online activiteiten en diensten verder. Zorg op afstand, mogelijk gemaakt door technologische innovaties, heeft een vlucht genomen. En de tekorten aan medisch materiaal toonde de afhankelijkheid van productiefaciliteiten in het buitenland. Dit motiveert de bedrijven om de krachten te bundelen en regionale, nationale en Europese productieketens te versterken.

Belangrijk om deze versnelling vast te houden. Daarom start de metropoolregio in opdracht van de 23 gemeenten met de uitwerking van een aantal projecten om de regionale economie te ondersteunen. Dit doen zij samen met onder andere de provincie Zuid-Holland, het ministerie van Economische Zaken en TNO.

De ‘Sterker uit de crisis’-projecten zullen gericht zijn op vier thema’s: meer mensen aan het werk houden, stimuleren van het gebruik van technologie in de zorg, investeren in lokale productie in de maakindustrie en ondersteunen van mkb’ers bij de stap naar meer online activiteiten van hun bedrijf.

Tot september werkt de MRDH samen met gemeenten projectvoorstellen uit die voldoen aan de vier thema’s. De MRDH stelt 1 miljoen euro vanuit de bijdrageregeling Economisch Vestigingsklimaat beschikbaar. Voor alle projecten geldt dat er sprake moet zijn van tenminste 50% cofinanciering van overige partijen.

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com