Nieuws
Warmteplan voor de Binckhorst

De gemeente Den Haag heeft een warmteplan voor de Binckhorst gepresenteerd. Het moet de daar te bouwen woningen, bedrijven, kantoren en voorzieningen gaan voorzien van warmte aangezien er geen gas meer voor gebruikt mag worden.

Het warmteplan dat er nu ligt is bedoeld voor het gebied tussen de spoorbaan Den Haag HS – Station Laan van NOI, Binckhorstlaan, Jupiterkade, Trekvliet alsmede het gebied tussen Binckhorstlaan, Maanweg, Melkwegstraat, Binckhorsthaven.

Het plan is afgestemd op de bouw van 7500 woningen plus 140.000 vierkante meter bedrijven, kantoren en voorzieningen. Formeel worden er nu 5000 woningen op de Binckhorst gebouwd doch er is een studie gaande naar ‘doorontwikkeling’ van het gebied.

Het warmteplan gaat uit van het gebruik van warmte uit water (aquathermie). In de zomer wordt warm water ‘gemaakt’ dat in de bodem wordt opgeslagen om in de koudere periode gebruikt te worden. Warmtepompen in woningen en andere gebouwen brengen het dan weer op de juiste temperatuur. Ondergronds is er sprake van warmte-koude opslag.

Voor het systeem komt er een ‘Net voor Binckhorst’. Eigenaren van panden op de Binckhorst worden verplicht zich op het systeem aan te sluiten. Het warmteplan geldt vooralsnog voor tien jaar. Den Haag stelt dat er in de markt genoeg interesse is voor aanleg en exploitatie van het systeem. In de eerste helft van 2022 wil de gemeente een keuze maken welke onderneming de opdracht krijgt.

Als zoekgebied voor de warmte-koude opslag geldt de hele Binckhorst tussen de spoorbaan Den Haag HS – Laan van NOI, Den Haag CS – Voorburg, Maanweg, Jupiterkade, Trekvliet. Als energiebehoefte wordt 37.000 megawattuur ingeschat.

In 2019 is er binnen de gemeenteraad van Leidschendam-Voorburg onrust ontstaan over de Haagse voornemens. Daarbij ging het met name om het mogelijke negatieve effect op de ondergrondse waterlopen in Voorburg-West. Volgens B&W moest daar in de vergunningverlening op gelet worden.

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com