Nieuws
Vergunning voor opvang asielzoekers

B&W hebben een omgevingsvergunning verleend voor de opvang van 200 asielzoekers in het Holiday Inn-hotel, Stationsplein Voorburg. De vergunning geldt voor maximaal twee jaar, met de mogelijkheid van verlenging met nog een jaar, vanaf de datum van ingebruikname. Wanneer die ingebruikname is, is nog niet duidelijk, aldus B&W. Er staat dus ook geen einddatum in de vergunning. Het Centraal orgaan opvang asielzoekers (COA) zal daarom een aparte ‘verklaring datum ingebruikname opvanglocatie’ bij de gemeente moeten indienen.

B&W wijzen er in de vergunning op dat de gemeenteraad geen bezwaar heeft tegen de opvang. Wat stedenbouw en verkeer betreft zijn er geen obstakels voor de vergunningverlening. Datzelfde geldt inzake bodem, geluid, omgevingsveiligheid en milieuzonering. Onder het hoofdstuk ‘gebiedsregie’ melden B&W: ‘Vanuit gebiedsregie is het van belang de omwonenden goed mee te nemen in het besluit. Momenteel wordt dat goed gedaan middels diverse overleggen en is er ingezet op de communicatie met omwonenden’.

‘In essentie staat economie niet positief tegenover het verlies van een recreatieve logiesfunctie op deze plek. Echter: in dit bijzondere en spoedeisende geval waarbij exploitant en pandeigenaar van een commercieel hotel (en andere ondernemers in het gebied) actief zijn betrokken bij dit tijdelijke initiatief, zijn er geen zwaarwegende economische argumenten tegen het toestaan van een tijdelijke opvangfunctie in het hotelgebouw; mits ondernemers in het gebied goed bij het proces betrokken blijven. Ook moet de tijdelijke aard van de opvang worden onderstreept. Na het vervallen van de tijdelijke omgevingsvergunning moet de oorspronkelijke hotelfunctie weer worden hersteld’.

In de vergunning staat niets over nadere afspraken die de gemeente met het COA wil maken over dagbesteding voor de asielzoekers en de veiligheid in de omgeving (met name de parken en het groen).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com