Nieuws
Zwembaden voldoen niet aan normen

In Zuid-Holland voldoet 58 procent van de 345 zwembaden niet aan de normen inzake de kwaliteit van het zwemwater. Daaraan hadden ze per 1 januari van dit jaar wel moeten voldoen. Er is geen direct gezondheidsrisico. Dat ontstaat alleen bij langdurige blootstelling.

Dat heeft gedeputeerde Meindert Stolk bekend gemaakt. In heel Nederland voldoet 47 procent van de zwembaden niet aan de normen voor waterkwaliteit. Hij heeft nu samen met zijn collega’s van andere provincies een oplossing uitgewerkt.

Volgens Stolk moet het belang van de gezondheid afgewogen worden tegen de sluiting van zwembaden. Dat heeft maatschappelijke grote consequenties en veel zwembaden zullen het niet overleven. Zij zijn krap bij kas door sluitingen tijdens de coronapandemie en stijgende energielasten.

Afgesproken is nu dat bij een direct gevaar voor de gezondheid, het zwembad moet sluiten. Is dat niet het geval en wordt toch niet aan de normen voldaan, dan moet de zwembad-directie een plan van aanpak maken dat erin voorziet dat de normen binnen een jaar wel worden gehaald.

De provincies zijn het bevoegde gezag waar het gaat om zwemwater. Stolk en zijn collega’s hebben inmiddels wel een expertgroep opgezet die hen gaat bijstaan. De normen voor de kwaliteit van water in zwembaden zijn aangescherpt met de komst van de Omgevingswet.

Socials

vlietnieuwsfacebookOp Facebook

vlietnieuwtwitter Op Twitter

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com