De gemeenteraad heeft ingestemd met werkafspraken die de gemeente met het Centraal orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft gemaakt voor de opvang van 200 asielzoekers in het Holiday Inn-hotel, Stationsplein Voorburg. Ook het veiligheidsplan kreeg de zegen van de gemeenteraad. Een poging van VVD en CDA om de werkafspraken op een tiental punten aan te scherpen mislukte. Men kreeg alleen steun van Aandacht-LV.
Verantwoordelijk wethouder Bianca Bremer maakte bekend dat de opvang 30 juni open gaat. Op vrijdag 27 juni is er een ‘open middag’ waarop eenieder de opvang kan komen bekijken. De gemeenteraad besloot op voorstel van D66 een welkomsfeest voor de asielzoekers te organiseren. Daar mag 15.000 euro aan worden uitgegeven. Tegen stemden VVD en Aandacht-LV.
Om de asielzoekers ook buiten het hotel een ‘opvang’ te bieden wordt nu gewerkt aan een voorziening op het parkeerterrein naast het hotel. Een andere optie is een ponton in de sloot achter het hotel. Overigens mogen de asielzoekers gaan en staan waar zij willen, aldus Bremer. Burgemeester Martijn Vroom verzekerde dat de gemeente voldoende bijzondere opsporingsambtenaren (boa’s) heeft om in te zetten voor toezicht in het gebied rond het hotel.
Wethouder Bremer maakte bekend dat er tien bezwaarschriften tegen de opvang zijn binnen gekomen. Die zijn nu in behandeling bij de commissie voor bezwaarschriften. Hoe ver het daarmee staat zei de bestuurder niet te kunnen aangeven.